Finał debiutów from Poland

Chaos Engine Research udowadniając wszystkim, że Częstochowę stać jeszcze na porządnego kopa metalowego i Roboty Drogowe , które swoim hendrix’owskim old school’owym brzmieniem pokazały, że zespół o minimalnym składzie bass-gitara-bębny może zabrzmieć na najwyższym poziomie.

W ciągu trzech dni przeglądu na scenie w klubie Galeria teatr From Poland wystąpiło 15 zespołów. Osłuchaliśmy się wszyscy w całej gamie gatunków muzycznych, od elektro przez funk, indie rock i hip-hop na ciężkim metalu kończąc. Wszyscy uczestnicy przeglądu prezentowali poziom, jednak nie wszystkich poziom był wystarczająco wysoki, bo zwyciężyć mogła tylko jedna kapela.
Pierwszego dnia najlepiej wypadł zespół Clitoris, tym bardziej iż to był ich debiutancki koncert można szczerze pogratulować występu. W piątkowy wieczór dominował The Potters, którzy swoją alternatywą zdobyli już po raz kolejny rzeszę fanów wśród publiki.

Trzeci ostatni dzień zakończył się podsumowaniem i nagrodzeniem laureatów . Zwycięzcą nagrody głównej został zespół Clitoris, miejsce drugie zajął The Potters, a jako trzeci na podium stanął Chaos Engine Research. Nagrodą za pierwsze miejsce jest miedzy innymi realizacja swoich pomysłów w studiu nagrań, jak również nagrody rzeczowe i pieniężne o wartości ponad 1500 zł.

Debiuty From Poland’09
1. Clitoris,
2. The Potters
3. Chaos Engine Research

Gratulujemy!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *